تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / Abaqus tutorial videos / Abaqus advanced tutorials / شبیه سازی تیر و ستون بتنی تقویت شده با میلگرد و ورقهای فولادی متصل تحت بار فشاری در آباکوس

شبیه سازی تیر و ستون بتنی تقویت شده با میلگرد و ورقهای فولادی متصل تحت بار فشاری در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی تیر و ستون بتنی تقویت شده با میلگرد و ورقهای فولادی متصل تحت بار فشاری در آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده، تیر و ستون بتنی به صورت سالید،میلگردها و خاموت ها نیز به صورت سه بعدی و وایر، ورق های فولادی سوراخدار به همراه میله های متصل کننده نیز به صورت سالید و سه بعدی طراحی شده اند. در شکل زیر می توانید قطعات مونتاژ شده در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

هدف از قرار دادن ورقها و میله های فولادی در تیر و ستون، تقویت آن در مقابل بار وارده می باشد. برای بتن از متریال مدل بتن آسیب دیده یا Concrete Damaged Plasticity با تعریف رفتار فشاری و کششی به همراه مدل آسیب استفاده شده است. برای تمامی اجزای فولادی نیز از خاصیت الاستیک به همراه خاصیت پلاستیک و آسیب استفاده شده است.

تحلیل به صورت دینامیکی بوده و برای آن از یک استپ اکسپلیسیت به همراه مقیاس دهی جرمی به منظور کاهش زمان تحلیل بهره برده شده است. تماس بین اجزا به صورت تماس کلی با در نظر گرفتن خواص تماسی و یا تعریف رفتار تماسی ایده آل در نظر گرفته شد است. بار فشاری به ستون و بار جابه جایی به تیر اعمال شده است. شرط مرزی مناسب نیز به پایه تیر اعمال شده است. استفاده از مش بندی مناسب نیز در صحت نتایج تاثیر دارد.

پس از اتمام آنالیز تمامی خروجی ها از قبیل تنش،کرنش،آسیب کششی و فشاری، جابه جایی و … قابل مشاهده می باشد. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای خرید فایل ها روی گزینه قرمز رنگ زیر کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۶۱۵۰۰ تومان می باشد.

 

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی تیر فولادی متصل به ستون پا باز در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی تیر فولادی متصل به ستون ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
enemad-logo