تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / Abaqus tutorial videos / Abaqus advanced tutorials / شبیه سازی انفجار روی یک تیر بتنی تقویت شده با میلگرد و کاور بتن پارچه ای در آباکوس

شبیه سازی انفجار روی یک تیر بتنی تقویت شده با میلگرد و کاور بتن پارچه ای در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار روی یک تیر بتنی تقویت شده با میلگرد و کاور بتن پارچه ای در آباکوس پرداخته ایم. هسته بتنی به صورت سالید و سه بعدی، کاور بتن پارچه ای به صورت سالید و سه بعدی، میلگردهای طولی و خاموت ها نیز به صورت سیمی و سه بعدی طراحی شده اند. در شکل زیر میتوانید نحوه قراگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

بتن پارچه ای یک کامپوزیت مبتنی بر سیمان انعطاف پذیر است که با پاشیدن سیمان بر سطوح متخلخل ایجاد می گردد که در شکل زیر میتوانید نمونه ای از آن را مشاهده نمائید.

برای بتن پارچه ای و بتن معمولی از متریال مدل CDP بهره برده شده است. مکانیسم اصلی در این متریال مدل، ترک خردگی کششی و خوردشوندگی فشاری می باشد. داده های کشش و فشار به صورت جداگانه به همراه آسیب، به نرم افزار معرفی می گردد. برای میلگردهای فولادی از خاصیت الاستیک به همراه مدل پلاستیک استفاده شده است. تحلیل با توجه به ماهیت انفجار، به صورت دینامیکی بوده و برای آن از یک استپ اکسپلیسیت به همراه مقیاس دهی جرمی استفاده شده است. تعامل بین هسته بتنی با بتن پارچه ای به صورت تماس ایده آل لحاظ شده است. میلگردهای فولادی به صورت مدفون شده در نظر گرفته شده است. پروسه انفجار با استفاده از روش کانوپ و یا انفجار در هوا با تعریف مقدار و مکان ماده منفجره، تعریف شده است. به منظور حذف المان پارت های بتنی از معیار آسیب کرنش بر اساس مقادیر آسیب کششی و فشاری در قالب فایل ورودی و با ایجاد تغییراتی در آن، مدل سازی شده است.

دو سر تیر یا ستون مقید و به آن شرایط مرزی مناسب اختصاص داده شده است. برای تمامی پارت ها استفاده از مش بندی ریزو مناسب ضروری می باشد. پس از اتمام آنالیز تمامی خروجی ها از قبیل تنش،کرنش، آسیب، تخریب و … قابل مشاهده می باشد.

در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای خرید فایل ها روی گزینه قرمز رنگ زیر کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۶۳۵۰۰ تومان می باشد.

 

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی تیر فولادی متصل به ستون پا باز در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی تیر فولادی متصل به ستون ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
enemad-logo