تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی ستون بتنی هرمی شکل با روکش فلزی تحت بار محوری فشاری در نرم افزار آباکوس

شبیه سازی ستون بتنی هرمی شکل با روکش فلزی تحت بار محوری فشاری در نرم افزار آباکوس

در این ویدئو به شبیه سازی ستون بتنی هرمی شکل با روکش فلزی تحت بار محوری فشاری در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و ستون بتنی به صورت تغییر شکل پذیر و سالید ترسیم شده است. ستون فلزی بیرونی با استفاده از پارت شل سه بعدی ترسیم شده است. برای در نظر گرفتن تکیه گاه و جسم وارد کننده نیرو نیز پارت شل صفحه ای به صورت صلب در نظر گرفته شده است. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای تعریف رفتار بتن از مدل Concrete Damage Plasticity و برای فولاد از خاصیت الاستیک و پلاستیک استفاده شده است. این تحلیل به دو صورت دینامیکی و استاتیکی انجام شده است .در تحلیل دینامیکی از استپ اکسپلیسیت به همراه دامنه آرام به منظور آهسته وارد شده بار و در تحلیل استاتیکی از یک استپ جنرال استاتیک بهره برده شده است. در حالت دینامیکی تماس بین ستون فلزی و بتنی به صورت تماس سطح به سطح با نظر گرفتن تنش برشی جدایش و لغزش الاستیک به همراه اصطکاک اعمال و در حالت استاتیکی به دلیل عدم همگرایی با نظر گرفتن این خواص، لذا از حالت تماس ایده آل استفاده شده است. در حالت اکسپلیسیت پس از ایجاد تنش برشی در اثر فشار محوری ، غلاف فلزی و هسته بتنی از یکدیگر جدا می شوند. شرایط مرزی مناسب نیز به دو جسم صلب تکیه گاه و جسم متحرک اعمال شده است. استفاده از مش بندی مناسب و یکسان برای پارت ها نیز اهمیت زیادی دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان میزان تغییر شکل اجزا،تنش،کرنش،آسیب کششی و فشاری بتن و … را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

 برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۲۷۰۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب کنید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی یک ستون بتنی فوق توانمند الیافی در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی یک ستون بتنی فوق توانمند ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.