تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی بیرون کشیدن میلگرد از بتن به صورت دینامیکی در نرم افزار آباکوس-بررسی تخریب بتن

شبیه سازی بیرون کشیدن میلگرد از بتن به صورت دینامیکی در نرم افزار آباکوس-بررسی تخریب بتن

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی بیرون کشیدن میلگرد از بتن به صورت دینامیکی در نرم افزار آباکوس-بررسی تخریب بتن- پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و پارت بتن به صورت سالید و سه بعدی طراحی شده است. به دلیل پیچیدگی هندسه میلگرد آج دار، هندسه مربوط به آن به نرم افزار ایمپورت شده است. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای میلگرد ماده به صورت الاستیک و پلاستیک تعریف شده است. برای در نظر گرفتن آسیب، مدل داکتیل که برای فلزات مناسب می باشد استفاده شده است. این معیار در صورت پدید آمدن آسیب در میلگرد، می تواند به خوبی نواحی آسیب دیده را نمایش دهد. برای بتن می توان از متریال مدلهای مختلفی استفاده نمود که بسیاری از آنها دارای محدودیت در محاسبه پارامتر تخریب هستند، لذا باید از مدلی استفاده نمود که بتواند تخریب ناشی از بیرون کشیدگی میلگرد را نظر بگیرید. این نوع تعریف متریال برای در نظر گرفتن تخریب می تواند از طریق نوشتن کد سابروتین و یا ایجاد متریال جدید در فایل ورودی مدل گردد.برای این تحلیل از یک استپ دینامیکی به همراه مقیاس دهی جرمی به منظور ایجاد پایداری و افزایش زمان حل پایدار در شبیه سازی استفاده شده است. تماس بین جسم میلگرد و بتن به صورت تماس ایده آل و یا بدون عیب در نظر گرفته شده است. شرایط مرزی برای اطراف بتن به صورت گیردار و برای میلگرد به صورت جایه جایی لحاظ شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب نیز در حصول نتایج صحیح تاثیر زیادی دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان تنش،کرنش، آسیب بتن و میلگرد، معیار خرابی بتن و … را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای دانلود و خرید فایل ها روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۳۸۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی برخورد پرتابه سرعت بالا به پنل بتنی فوق توانمند در آباکوس- بررسی تخریب

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی برخورد پرتابه سرعت بالا به پنل بتنی فوق ...

یک دیدگاه

  1. سلام من این اموزش و خریداری کردم ولی برام دانلود نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.