تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی انفجار به روش SPH در نزدیکی یک دال بتنی در آباکوس- بررسی پارامتر تخریب بتن

شبیه سازی انفجار به روش SPH در نزدیکی یک دال بتنی در آباکوس- بررسی پارامتر تخریب بتن

در این ویدئو به شبیه سازی انفجار به روش SPH در نزدیکی یک دال بتنی در نرم افزار آباکوس- بررسی پارامتر تخریب بتن- پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و پارت بتنی به صورت سالید و ماده تی ان تی نیز به صورت یک مکعب تغییر شکلپذیر ترسیم شده اند. میلگردهای موجود در پارت بتنی نیز با استفاده از پارت وایر مدل شده اند. در شکل های زیر می توانید نمایی از هندسه اجزا را مشاهده نمائید.

تی ان تی با استفاده از معادله حالت جو ویلکینز لی که قابلیت تبدیل انرژی شیمیایی آزاد شده در واکنش انفجار به فشار مکانیکی را دارا می باشد، مدل شده است.  نقطه انفجاری در این معادله نیز باید تعیین شود. بتن با توجه به ماهیت سخت و ترد بودن ،متریال مدل های مختلفی را در آباکوس دارا می باشد که اکثر آنها برای بررسی تخریب در فاز حذف المان مناسب نبوده لذا برای دستیابی به این مهم می توان از سایر قابلیت های آباکوس از قبیل کد نویسی در محیط فرترن یا کد نویسی در فایل ورودی برای تعیین یک مدل جدید اقدام نمود.

در این تحلیل از یک استپ دینامیکی زمانمند برای در نظر گرفتن تغییر شکلهای بزرگ و سریع بهره برده شده است. تماس نیز به صورت تماس کلی بین اجزا در نظر گرفته شده است. میلگردها نیز به صورت مدفون شده در بتن در نظر گرفته شده اند.شرایط مرزی برای اطراف دال به صورت گیردار لحاظ شده است.استفاده از مش بندی ریز تاثیر بسیاری در صحت نتایج دارد. برای ایجاد مدل ذره ای از تی ان تی می توان از محیط آباکوس یا ویرایش فایل ورودی استفاده نمود.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان نحوه تماس بین تی ان تی و بتن را مشاهده نمود. میزان تخریب ، کرنش پلاستیک ،تنش و سایر پارامترها را به خوبی قابل ارزیابی می باشند. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۳۸۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی فرآیند آتش سوزی روی یک تیر بتنی مسلح به میلگرد در نرم افزار آباکوس- تحلیل حرارتی

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی فرآیند آتش سوزی روی یک تیر بتنی مسلح ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.