تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی خمش سه محوره تیر بتنی فوق توانمند الیافی تقویت شده با میلگرد و الیاف بازالت در نرم افزار آباکوس

شبیه سازی خمش سه محوره تیر بتنی فوق توانمند الیافی تقویت شده با میلگرد و الیاف بازالت در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی خمش سه محوره تیر بتنی فوق توانمند الیافی تقویت شده با میلگرد و الیاف بازات در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و تیر بتنی فوق توانمند الیافی به صورت سالید و سه بعدی، میلگردها و خاموت ها به صورت سه بعدی و سیمی، الیاف بازالت به صورت شل هشت لایه و سه بعدی و در نهایت یک جسم صلب به منظور اعمال بار می باشد. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای تیر بتنی از متریال مدل Concrete Damaged Plasticity که رفتار کششی و فشاری بتن را به صورت جداگانه دریافت می نماید، استفاده شد است. این متریال مدل می تواند رفتار مناسب برای تیر بتنی فق توانمند الیافی در کشش و فشار را فراهم نماید. از طرفی می توان از پارامتر آسیب کششی و فشاری نیز برای مشاهده رشد ترک ها استفاده نمود. برای میلگرد و خاموت ها نیز از متریال فولاد با خاصیت الاستیک و پلاستیک بهره برده شده است. کامپوزیت بازالت که در شکل بالا مشاهده می شود، از هشت لایه کامپوزیت با زاویه قرارگیری متفاوت برای الیاف تشکیل شده است. برای تعریف رفتار کامپوزیت از خاصیت الاستیک به صورت لمینا و همچنین معیار آسیب هاشین استفاده شده است. تحلیل به صورت استاتیکی بوده و برای آن از یک استپ جنرال استاتیک استفاده شده است. به منظور جلوگیری از واگرایی زودرس نیز تغییراتی در مدل همگرایی ایجاد شده است. میلگرد و خاموت ها به صورت مدفون شده در بتن فرض شده اند. تماس بین الیاف بازالت و بتن نیز به صورت تماس ایده آل لحاظ شده است. تماس بین جسم صلب و بتن نیز به صورت تماس سطح به سطح به همراه خواص تماسی لحاظ شده است. شرط مرزی گیردار به دو سر تیر و شرط مرزی جابه جایی به جسم صلب اعمال شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب نیز در حصول نتایج صحیح تاثیر دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان تمامی خروجی ها از قبیل تنش، کرنش، آسیب کششی تیر، آسیب در الیاف، نمودار نیرو- تغییر مکان و … را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای خرید فایل ها روی گزینه زیر کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۳۴۵۰۰ تومان می باشد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی برخورد پرتابه سرعت بالا به پنل بتنی فوق توانمند در آباکوس- بررسی تخریب

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی برخورد پرتابه سرعت بالا به پنل بتنی فوق ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.