تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / Abaqus tutorial videos / Abaqus advanced tutorials / شبیه سازی خمش دینامیکی ۵ محوره تیر مرکب بتن معمولی+بتن فوق توانمند الیافی در آباکوس

شبیه سازی خمش دینامیکی ۵ محوره تیر مرکب بتن معمولی+بتن فوق توانمند الیافی در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی خمش دینامیکی ۵ محوره تیر مرکب بتن معمولی+بتن فوق توانمند الیافی در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و تیر بتنی معمولی به صورت سالید، هسته داخلی بتنی فوق توانمند الیافی به صورت سالید، میلگرد و خاموت ها به صورت سیمی،و اجزای صلب به صورت شل طراحی شده اند. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

در طی این آنالیز، تیر مرکب تحت خمش قرار گرفته و تیر بتنی بیرونی و هسته داخلی تحت اثر آن دچار آسیب کششی و فشاری شده که ترکیب تیر بتنی معمولی با هسته بتن الیافی می تواند تا حد زیادی مقاوت خمشی را افزایش دهد. برای بتن معمولی و بتن الیافی از متریال مدل Concrete Damaged Plasticity به منظور دریافت رفتار کششی و فشاری به صورت جداگانه استفاده شده است.  برای میلگرد و خاموت ها نیز از متریال فولاد با خاصیت الاستیک و پلاستیک استفاده شده است.تحلیل می تواند به صورت استاتیکی و یا دینامیکی صورت پذیرد که در این مثال از روش دینامیکی و با بهره گیری از یک استپ اکسپلیسیت زمانمند، مساله تحلیل می گردد. تماس بین اجزای صلب با سطح تیر بتنی در محل تماس به صورت تماس ایده آل لحاظ شده است. میلگردها و خاموت ها نیز به صورت مدفون شده در بتن در نظر گرفته شد اند. شرط مرزی گیردار به اجزای صلب زیرین و شرط مرزی جابه جایی با دامنه آرام به اجزای صلب رویی اختصاص داده شد است. استفاده از مش بندی ری و مناسب نیز در حصول نتایج صحیح تاثیر دارد.

پس از اتمام آنالیز تمامی خروجی ها از قبیل تنش،کرنش، آسیب کششی و فشاری، نمودار نیرو-تغییر مکان و .. قابل دسترس می باشد. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای خرید فایل ها روی گزینه قرمز رنگ زیر کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۵۰۵۰۰ تومان می باشد.

 

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی تیر فولادی متصل به ستون پا باز در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی تیر فولادی متصل به ستون ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
enemad-logo