تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی تست فشار ستون کوتاه بتنی تقویت شده با میلگرد و الیاف گیاهی در نرم افزار آباکوس

شبیه سازی تست فشار ستون کوتاه بتنی تقویت شده با میلگرد و الیاف گیاهی در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی تست فشار ستون کوتاه بتنی تقویت شده با میلگرد و الیاف گیاهی در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدل سازی شامل یک ستون کوتاه بتنی به صورت سه بعدی و سالید، میلگردهای طولی و خاموت ها به صورت سیمی و سه بعدی، الیاف گیاهی از رشته های ترکیبی موز-اپوکسی به صورت شل و سه بعدی و در نهایت جسم صلب در نقش جک هیدرولیک می باشد. الیاف طبیعی که از پوست موز با انجام فرآیندهایی شیمیایی و فرآوری به رشته هایی سبک تبدیل و پس از ترکیب با اپوکسی، لایه مقاومی را تشکیل داده و به منظور تقویت کننده به کار برده می شوند. در شکل های زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در میحط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای مدلسازی رفتار ستون بتنی از متریال مدل Concrete Damaged Plasticity که رفتار کششی و فشاری بتن را به صورت جداگانه دریافت می نماید، استفاده شده است. بر اساس این مدل می توان ماکزیمم نیروی تحمل شده در ستون را مشخص نمود. برای مدل سازی متریال میلگردها از فولاد با خواص الاستیک و پلاستیک بهره برده شده است. الیاف موز-اپوکسی به صورت شل کامپوزیتی چند لایه و با زاویه گیری متفاوت برای الیاف در نظر گرفته شده و متریال آن بر اساس مقاله رفرنس اختصاص داده شده است. تحلیل به صورت استاتیکی بوده و برای آن از یک استپ جنرال استاتیک به همراه تغییراتی در مدل همگرایی به منظور جلوگیری از واگرایی زودرس، استفاده شده است. تماس بین لایه های کامپوزیت به بتن به صورت تماس ایده آل لحاظ شده است. میلگرده به صورت مدفون شده در بتن و همچنین تماس بین سایر اجزا نیز به صورت یک تماس کلی با در نظر گرفتن خواص تماسی در نظر گرفته شده است. شرط مرزی گیردار به کف مدل و شرط مرزی جابه جایی به جک اختصاص داده شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب نیز تاثیر زیادی در نتایج بدست آمده دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان تمامی خروجی ها از قبیل تنش،کرنش، نمودار نیرو-تغییر مکان، تغییر شکل اجزا و… را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۳۲۵۰۰ تومان می باشد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی برخورد صلب به یک پنل مرکب سرامیک-CFRP و بررسی تخریب در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی برخورد صلب به یک پنل مرکب سرامیک-CFRP و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.