تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / Abaqus tutorial videos / Abaqus advanced tutorials / شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی تیر فولادی متصل به ستون پا باز در نرم افزار آباکوس

شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی تیر فولادی متصل به ستون پا باز در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی تیر فولادی متصل به ستون پا باز در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی و شامل اجرای تیر فولادی، دو ستون فولادی، اتصال دهنده های ستون پا باز و د رنهایت نبشی زیر تیر می باشد. در شکل زیر نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی نمایش داده شده است.

در سازه‌های فولادی یکی از مورد استفاده ترین طراحی‌ها برای ستون‌ها استفاده از ستون دوبل می‌باشد. استفاده از این ستون مزایا و معایبی را به همراه داشته که با توجه به قضاوت مهندسی و نظر طراح در بسیاری از سازه‌ها می تواند به خوبی باعث تقویت سازه شده و عملکرد سازه را بهبود بخشد.

برای این تحلیل از متریال مدل مناسب بارگذاری های سیکلی و در ادامه از مدل آسیب نیز به منظور مقایسه نتایج بهره برده شده است. تحلیل به صورت استاتیکی بوده و زمان استپ نیز با توجه به تعداد سیکل بارگذاری تعیین شده است. تغییراتی نیز در مدل همگرایی به منظور پیشگیری از واگرایی انجام شده است. تماس بین تمامی اجزا با یکدیگر به صورت جداگانه تعیین و بار مرکزی به دهانه تیر اعمال شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب نیز در حصول پاسخ صحیح تر تاثیر دارد.

پس از اتمام آنالیز تمامی خروجی ها از قبیل تنش، کرنش، سیکل های بارگذاری، نمودار هیسترزیس و … قابل مشاهده می باشد. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای خرید فایل ها روی گزینه قرمز رنگ زیر کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۵۹۵۰۰ تومان می باشد.

 

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

Simulation of hollow-core slabs under fire conditions and four-point bending in Abaqus

In this tutorial, the Simulation hollow-core slab under fire conditions and four-point bending in Abaqus ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
enemad-logo