تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی انفجار به روش کوپل اویلری-لاگرانژی در نزدیکی یک پنل شیشه ای در آباکوس

شبیه سازی انفجار به روش کوپل اویلری-لاگرانژی در نزدیکی یک پنل شیشه ای در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار به روش کوپل اویلری-لاگرانژی در نزدیکی یک پنل شیشه ای در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده که در آن پارت شیشه،تی ان تی و هوا به صورت سه بعدی طراحی شده اند. فضای اویلری نیز به صورت سه بعدی و اویلری ترسیم شده است.در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

ماده منفجره با استفاده از معادله حالت جو ویلکینز لی که توانایی تبدیل انرژی آزاد شده در واکنش انفجار به فشار مکانیکی را داراست، مدل شده است. ماده هوا نیز با استفاده از معادله حالت گاز ایده آل و تعریف ویسکوزیته مدل شده است. برای شیشه با توجه به ترد و سخت بودن نیاز به تعریف متریال مدلی دارد که بتواند این اثرات را به خوبی مدل نماید. آباکوس دارای متریال مدل های گوناگونی برای مدل سازی این نوع مواد بوده که از طریق کدنویسی در فایل ورودی و یا استفاده از وی یومت قابل دسترس می باشند. تحلیل به صورت دینامیکی بوده که برای آن از یک استپ اکسپلیسیت استفاده شده است. تماس بین اجزا به صورت تماس کلی در نظر گرفته شده است. برای تعریف رفتار ماده منفجره و هوا در فضای اویلری از روش تعریف کسر حجمی بهره برده شده است. این روش میزان هر ماده در هر نقطه را با تعریف میزان حجم آن در نظر می گیرد. شرط مرزی برای فضای اویلری نیز به صورت شرط مرزی سرعت و جریان خروجی در اعمال شده است. استفاده از مش بندی ریز به خصوص برای شیشه و فضای اویلری در دقت نتایج بدست آمده تاثیر بسزایی دارد.

پس از اتمام تحلیل به خوبی می توان میزان تخریب پنل شیشه ای، تنش، کرنش، گسترش ماده منفجره در هوا، میزان فشار پدید آمده و سایر نتایج را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۴۰۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی برخورد صلب به یک پنل مرکب سرامیک-CFRP و بررسی تخریب در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی برخورد صلب به یک پنل مرکب سرامیک-CFRP و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.