تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی انفجار به روش اویلری لاگرانژی در سطح لایه یخ(تعامل با هوا-یخ-آب) در نرم افزار آباکوس

شبیه سازی انفجار به روش اویلری لاگرانژی در سطح لایه یخ(تعامل با هوا-یخ-آب) در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار به روش اویلری لاگرانژی در سطح لایه یخ(تعامل با هوا-یخ-آب) در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و شامل پارت دامنه یا فضا به صورت سه بعدی و اویلرین، پارت یخ به صورت سه بعدی و سالید، پارت هوا،آب و تی ان تی به صورت سه بعدی و تغییر شکلپذیر ترسیم شده اند. در شکل های زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای ماده منفجره، متریال تی ان تی با استفاده از معادله حالت JWL استفاده شده است. این معادله توانایی تبدیل انرژی شیمیایی آزاد شده در واکنش انفجار به فشار مکانیکی را دارا می باشد. در این معادله نیاز به تعریف ثوابت ماده در معادله حالت به همراه نقاط انفجاری می باشد. برای آب از معادله حالت شوک خطی با تعریف سرعت صورت در آب، استفاده شده است. هوا نیز به صورت گاز ایده آل در نظر گرفته شده که هم برای آب و هم برای هوا از ویسکوزیته نیز استفاده شده است. برای تعریف رفتار یخ به عنوان ماده ترد می توان از چندین متریال مدل موجود در آباکوس استفاده نمود. برای تعریف رفتار صحیح یخ تحت اثر بار انفجاری نیاز به تعریف متریال مدلی می باشد که بتواند آسیب و از بین رفتن المان های یخ را در نظر بگیرد که این مورد می تواند با استفاده از کدنویسی و یا ایجاد متریال جدید در فایل ورودی، تعریف گردد. تحلیل به صورت دینامیکی بوده و برای آن از یک استپ اکسپلیسیت بهره برده شده است. تماس بین اجزا به صورت تماس کلی با در نظر گرفتن خواص تماسی اعمال شده است. شرط مرزی مناسب به فضای اویلری و همچنین پارت یخ اختصاص داده شده است. برای تعریف مقدار و مکان ماده منفجره،آب و هوا از خاصیت تعریف کسر حجمی که دقت آن تا حد زیادی به سایز مش بستگی دارد، استفاده شده است.استفاده از مش بندی ریز و مناسب نیز در حصول نتایج صحیح تاثیر زیادی دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان شکسته شدن یخ، آسیب، تنش، انتشار تی ان تی در هوا و آب و … را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۴۲۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی برخورد صلب به یک پنل مرکب سرامیک-CFRP و بررسی تخریب در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی برخورد صلب به یک پنل مرکب سرامیک-CFRP و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.