تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی مچالگی ساندویچ پنل تحت اثر بار فشاری در آباکوس

شبیه سازی مچالگی ساندویچ پنل تحت اثر بار فشاری در آباکوس

در این ویدئو به شبیه سازی مچالگی ساندویچ پنل تحت اثر بار فشاری در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم.  پنل های ساندویچی به طور گسترده در صنعت هوا و فضا،صنایع دریایی و ساخت و تولید به کار می رود. از نقطه نظر ایمنی این سازه ها می توانند در مقابل برخورد پرندگان،ریزش سنگ و به عنوان ضربه گیر در مقابل برخورد اجسام مورد استفاده قرار گیرند و در این زمینه میتوانند بسیار مفید واقع شوند.در شکل زیر می توانید یک نمونه واقعی از این ساندویچ پنل ها را مشاهده نمائید.

در این تحلیل هسته میانی به همراه صفحات بالایی و پایینی به صورت شل سه بعدی ایجاد و برای در نظر گرفتن جسم فشار دهنده و تکیه گاه نیز از دو صفحه صلب یا دیسکریت ریجید استفاده شده است. متریال مورد استفاده در این آنالیز آلیاژ آلومینیوم بوده که به هر سه پارت تشکیل دهنده ساندویچ پنل با ضخامت های متفاوت اختصاص داده شده است.

در این آنالیز از استپ دینامیکی Explicit برای مدلسازی تغییرشکل های بزرگ استفاده شده و برای تعیین رفتار بین سطوح از تماس سطح به سطح به همراه خواص تماسی مناسب بهره برده شده است.در این آنالیز برای ایجاد بارگذاری آرام نیاز به زمان زیادی برای استپ بوده تا حالت شبه استاتیکی برقرار شود. از طرف دیگر با اعمال یک بازه زمانی نرم به جابه جایی جسم صلب متحرک می توان تا حد زیادی بارگذاری را آرام قرار داد.

با اتمام تحلیل می توان نتایج حاصل از مچالگی را مشاهده نمود که با حرکت صفحه صلب بالایی به عنوان جک هیدرولیک ، هسته داخلی شروع به مچاله شدن و تغییر شکل پلاستیک زیادی می دهد که در شکل های زیر می توانید نمایی از نتایج این آنالیز را مشاهده کنید.

برای تهیه فایل ها می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی به همراه فایل های نرم افزاری ۱۹۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان پرداخت درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی آتش سوزی روی یک تیر بتنی با متریال مدل CDP در آباکوس- بررسی تبدیل حرارت به تنش

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی آتش سوزی روی یک تیر بتنی با متریال ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.