تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
سرخط خبرها
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی خاکریزگذاری متوالی روی خاک مرطوب به همراه ژئوسل در نرم افزار آباکوس

شبیه سازی خاکریزگذاری متوالی روی خاک مرطوب به همراه ژئوسل در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی مرحله ای خاکریزگذاری روی خاک مرطوب به همراه ژئوسل در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدل سازی شامل پارت خاک دارای دو ناحیه خشک و مرطوب، پارت خاکریز سه لایه به صورت دو بعدی می باشد. ژئوسل ها نیز به صورت دوبعدی و سیمی طراحی شده اند. در شکل های زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای خاک ماده به صورت الاستیک به همراه خاصیت پلاستیک موهر کلمب تعریف شده است. با توجه به مرطوب بودن ناحیه زیرین، به خاک ضریب نفوذپذیری نیز اختصاص داده شده است. ماده ژئوسل ها نیز به صورت الاستیک در نظر گرفته شده اند. برای این تحلیل ابتدا یک استپ Geostatic به منظور برقراری تعادل نیروهای وزنی در مجموعه تعریف شده است. در ادامه پنج استپ دیگر از نوع خاک که به منظور قرارگیری لایه های خاکریز و ژئوسل به صورت متوالی، تعریف شده است. در نهایت یک استپ با زمان بسیار زیاد نیز به منظور تحکیم و پایداری اجزا از نوع استپ خاک در نظر گرفته شده است. در محیط اینتکرشن تمامی تنظیمات مربوط به اضافه شدن متوالی اجزا در استپ های مورد نظر به مجموعه اعمال شده است. شرط مرزی مناسب نیز به لبه پایین و کناری خاک اعمال شده است. خاک خشک نیز با فشار حفره ای صفر در نظر گرفته شده است. به تمامی اجزا در استپ های مشخص بار وزنی به صورت بادی فرس اعمال و همچنین تنش اولیه به سبب وجود ارتفاع در خاک از طریق شرایط اولیه تعیین و به مدل اختصاص داده شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب نیز تاثیر زیادی در نتایج حاصل دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان تمامی نتایج از قبیل مرحله به مرحله اضافه شدن ژئوسل ها و لایه های خاکریز، تنش، فشار آب حفره ای، نمودارها و … را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای خرید فایلها روی گزینه زیر کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۲۴۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی انفجار در هوا روی یک دال کامپوزیتی چوبی-سیمانی تقویت شده با الیاف بازالت در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار در هوا روی یک دال کامپوزیتی چوبی-سیمانی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.