تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی خمش چهار نقطه ای یک سازه کامپوزیتی کف (بتن-استیل ) در نرم افزار آباکوس

شبیه سازی خمش چهار نقطه ای یک سازه کامپوزیتی کف (بتن-استیل ) در نرم افزار آباکوس

در این ویدئو به شبیه سازی قدم به قدم تست خمش چهار نقطه ای یک سازه کامپوزیتی کف (بتن-استیل ) در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی شامل چهار پارت سه بعدی بتن،ورق استیل موج دار،تیر فولادی و جسم صلب می باشد. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا را نسبت به هم مشاهده نمائید.

بتن به صورت ماده الاستیک،تیر و ورق فولادی در تماس با بتن نیز به صورت ماده الاستیک-پلاستیک تعریف شده اند. در این آنالیز به دنبال ایجاد تماس های نقطه ای مناسب بین تیر و ورق فولادی هستیم که برای آن روش های زیادی از جمله پرچ،پیچ،المان بیم و …. موجود می باشد. در این آنالیز از المان بیم به عنوان رابط بین دو قسمت فلزی استفاده که این المان سبب می گردد که در نقطه اتصال تمامی درجات آزادی بسته شود و همچنین می توان با داشتن قطر و طول پیچ نیز از آن استفاده نمود اما در اکثر مقالات برای این نوع آنالیز از المان بیم استفاده می شود.

تحلیل مورد استفاده تحلیل استاتیک جنرال بوده که با توجه به تعداد اجزا و تماس ما بین آنها مساله زمانبری بوده و عدم همگرایی هایی به دلیل بحرانی شدن تنش در نواحی تماس بین دو جسم فولادی و محل اتصالات، رخ می دهد. تماس بین ورق فولادی موج دار با بتن به صورت تماس ایده آل تعریف و برای آن قیود لازم تعیین گردیده شده و سایر تماس های به صورت سطح به سطح و جنرال تعریف شده اند. شرایط مرزی نیز در قالب جابه جایی به دو جسم ریجید بالا و شرط مرزی کاملا مقید به دو جسم ریجید پایین اعمال شده است. تعیین مش بندی مناسب نیز در همگرایی آنالیز تاثیر زیادی دارد.

در طی آنالیز و با پیشرفت آن به خوبی می توان تغییر شکل مجموعه را مشاهده نمود. با بررسی نقاط بحرانی تنش مشاهده می شود که تیر و ورق موج دار بیشترین تنش را تجربه نموده و محل اتصال آنها نیز که با المان بیم به هم متصل شده اند نیز بحرانی شده و اگر از المان پیچ نیز استفاده گردد باز هم نتایج مشابهی حاصل می شود.در شکل های زیر می توانید تعدادی از نتایج این آنالیز را مشاهده نمائید.

 

برای تهیه فایل ها روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۲۸۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان پرداخت درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی آتش سوزی روی یک تیر بتنی با متریال مدل CDP در آباکوس- بررسی تبدیل حرارت به تنش

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی آتش سوزی روی یک تیر بتنی با متریال ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.