تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
سرخط خبرها
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی تست فشار ستون بتنی فوق توانمند محاط شده در لوله فلزی در نرم افزار آباکوس

شبیه سازی تست فشار ستون بتنی فوق توانمند محاط شده در لوله فلزی در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی تست فشار ستون بتنی فوق توانمند محاط شده در لوله فلزی در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی می باشد و هسته بتنی ستون به صورت سالید طراحی شده است. لوله فولادی بیرونی نیز به صورت سه بعدی و شل طراحی شده است. از اجسام صلب نیز به منظور اعمال نیرو و ناحیه تکیه گاهی استفاده شده است. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای بتن از متریال مدل Concrete Damaged Plasticity به منظور پیش بینی Failure بر اساس نمودار نیرو-تغییر مکان استفاده شده است. این متریال مدل رفتار کششی و فشاری بتن را به صورت جداگانه دریافت می نماید. داده های مورد نیاز از مقاله رفرنس استخراج شده اند. برای فولاد از خاصیت الاستیک و پلاستیک به همراه معیار آسیب داکتیل به منظور پیش بینی آسیب پدید آمده در لوله در طی فرآیند استفاده شده است. تحلیل به صورت استاتیکی بوده و برای آن از یک استپ جنرال استاتیک به همراه تغییراتی در مدل همگرایی استفاده شده است. تماس بین اجزای صلب با اجزای تغییر شکلپذیر به صورت یک تماس کلی با خاصیت تماسی اصطکاک در نظر گرفته شده است. تماس بین فولاد و بتن نیز به دو حالت تماس سطح به سطح و یا تماس ایده آل و بدون عیب می تواند در نظر گرفته شود. شرط مرزی کاملا گیردار به جسم صلب زیرین و شرط مرزی جابه جایی به جسم صلب رویی اعمال شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب نیز تاثیر زیادی در نتایج بدست آمده دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان نحوه فشرده شدن ستون مرکب، تنش،کرنش،نمودار نیرو-تغییر مکان و … را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای دانلود فایلها روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۳۰۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی انفجار در هوا روی یک دال کامپوزیتی چوبی-سیمانی تقویت شده با الیاف بازالت در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار در هوا روی یک دال کامپوزیتی چوبی-سیمانی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.