تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی تست خمش لوله آلمینیومی دو لایه پر شده با فوم در نرم افزار آباکوس

شبیه سازی تست خمش لوله آلمینیومی دو لایه پر شده با فوم در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی تست خمش لوله آلمینیومی دو لایه پر شده با فوم در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و لوله های آلمینیومی بیرونی و داخلی به صورت شل و ماده فومی هسته به صورت سالید مدل شده اند. اجزای صلب در نقش تکیه گاه و جک هیدرولیک نیز به صورت شل مدل شده اند. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای ماده آلمینیوم از خاصیت الاستیک و پلاستیک به منظور دستیابی به تغییر شکل در پایان آنالیز و همچنین معیارهای آسیب Ductile, Shear, MSFLD به منظور پیش بینی آسیب بوجود آمده تحت اثر خمش،استفاده شده است. این معیارها می توانند به صورت خوبی میزان خرابی لوله های آلمینیومی را پیش بینی نمایند. برای فوم نیز ماده به صورت الاستیک به همراه مدل پلاستیسیته Crashable Foam و همچنین سخت شوندگی تعریف شده است. تحلیل به صورت دینامیکی بوده و برای آن از یک استپ اکسپلیسیت زمانمند استفاده شده است. تماس بین تمامی اجزا در قالب یک جنرال کانتکت با تعریف خواص تماسی در نظر گرفته شده است. تماس بین لوله ها با فوم نیز به صورت تماس ایده آل لحاظ شده است. شرط مرزی برای دو قطعه صلب پایینی در نقش تکیه گاه به صورت کاملا گیردار و برای جسم صلب بالایی به صورت جابه جایی با دامنه آرام در نظر گرفته شده است. استفاده از مش بندی مناسب در همگرایی مساله نقش موثری را ایفا می کند.

پس از اتمام تحلیل به خوبی می توان میزان تغییر شکل مجموعه، فشرگی فوم،تنش و کرنش در تمامی پارت و سایر نتایج را مشاهده نمود. در شگل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۲۹۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی تست خمش دینامیکی پروفیل آلمینیومی در نرم افزار آباکوس-بررسی پارامتر آسیب

در این ویدئو آموزشی به شبیه سازی تست خمش دینامیکی پروفیل آلمینیومی در نرم افزار ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.