تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی برخورد پرتابه فولادی سرعت بالا به ورق ضخیم شیشه ای در نرم افزار آباکوس-بررسی پارامتر آسیب

شبیه سازی برخورد پرتابه فولادی سرعت بالا به ورق ضخیم شیشه ای در نرم افزار آباکوس-بررسی پارامتر آسیب

در این ویدئو به شبیه سازی برخورد پرتابه فولادی سرعت بالا به ورق ضخیم شیشه ای در نرم افزار آباکوس-بررسی پارامتر آسیب- پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و هر دو پارت شیشه و پرتابه به صورت جسم سالید تغییر شکل پذیر ترسیم شده اند. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا را مشاهده نمائید.

برای پرتابه فولادی ماده به صورت الاستیک و پلاستیک در نظر گرفته شده که با توجه به سرعت بالای پرتابه و تغییر شکل سریع از مدل پلاستیسیته جانسون کوک به همراه وابستگی به نرخ کرنش بهره برده شده است. شیشه از جمله مواد سخت و شکننده بوده و نیاز به تعریف مدلی خاص دارد. به طور معمول در آباکوس برای این مواد از خاصیت الاستیک به همراه آسیب داکتیل ،مدل پلاستیسیته دراکر پراگر به همراه معادلات حالت استفاده می شود که می تواند پاسخ مناسبی را فراهم سازد،اما روش هایی نیز وجود دارد که می تواند مستقیما از طریق فایل ورودی و یا نوشتن وی یومت به دست آید که نتایج به مراتب بهتری را میسر می سازد. در این تحلیل برای شیشه از یک نوع متریال مدل خاص مواد سخت و شکننده از طریق فراخوانی در فایل ورودی استفاده شده است.

تحلیل به صورت Dynamic explicit بوده و تماس بین اجزا به صورت تماس سطح به سطح به همراه اصطکاک می باشد. شرط مرزی به پیرامون شیشه به صورت کاملا گیردار و شرط سرعت اولیه به پرتابه اعمال شده است. استفاده از مش بندی ریز در ناحیه تماس بسیار ضروری می باشد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان میزان آسیب پدید آمده در شیشه،تنش،کرنش و ترک ها را به خوبی مشاهده نمود. با برخورد پرتابه به سطح شیشه در همان لحظه ابتدایی تخریب زیادی در شیشه پدید می آید که در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۳۴۰۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی تیر بتنی تقویت شده با FRP و چسب تحت خمش سه نقطه ای در آباکوس-بررسی جدایش FRP

در این ویدئو به شبیه سازی تیر بتنی تقویت شده با FRP و چسب تحت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.