تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی برخورد سرعت بالای جسم صلب به صفحه چندلایه سرامیک-تیتانیوم-کامپوزیت در آباکوس

شبیه سازی برخورد سرعت بالای جسم صلب به صفحه چندلایه سرامیک-تیتانیوم-کامپوزیت در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی برخورد سرعت بالای جسم صلب به صفحه چندلایه سرامیک-تیتانیوم-کامپوزیت در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و مجموعه شامل صفحه سرامیکی محافظ رویی، صفحه تیتانیومی میانی و دو صفحه دولایه کامپوزیتی اپوکسی شیشه در پشت می باشد. گلوله نیز به صورت سه بعدی مدل شده است. در این مساله با توجه به تقارن اجزا تنها نیمی از هندسه ها ایجاد شده است. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

تیتانیم با استفاده از معادله پلاستیک و آسیب جانسون کوک و کامپوزیت ها به صورت مدل الاستیک لمینا همراه با مدل آسیب تنش الاستیک و برای تعریف مدل تخریب از معیار هاشین به همراه تکامل استفاده شده است. برای سرامیک نیز می توان از چندین مدل مختلف که توسط آباکوس ارائه شده، استفاده نمود که در این بین مدل جانسون هلمکوئیست کارایی بسیار مناسبی را نشان می دهد. برای سرامیک می توان از ترکیب مدل آسیب داکتیل با معیار دراکرپراگر به همراه معادلات حالت برای استخراج شکست و آسیب بوجود آمده نیز استفاده نمود. استفاده از مدل های مختلف سرامیک نیاز به تعریف کد در فایل ورودی و یا سابروتین وی یومت دارد.

تحلیل به صورت اکسپلیسیت بوده و تماس بین اجزا به صورت تماس کلی با خاصیت تماسی اصطکاک دار در نظر گرفته شده است. خواص تماسی بین دو لایه کامپوزیتی دولایه به صورت خواص آسیب برای پیش بینی جدایش در حین تحلیل در نظر گرفته شده است. تماس بین سایر اجزا به صورت تماس ایده آل در نظر گرفته شده است.شرط مرزی برای ناحیه تقارنی به صورت شرط تقارنی اعمال و برای طرفین به صورت کاملا گیردار در نظر گرفته شده است. شرط سرعت اولیه نیز به پرتابه اعمال شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب به خصوص در ناحیه تماس از اهمیت زیادی برخوردار است.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان پارامترهای آسیب مربوط به سرامیک،تیتانیوم و کامپوزیت ها را مشاهده نمود. در طی برخورد سرامیک سرعت گلوله را تا حد زیادی کاهش داده،تیتانیوم و لایه های کامپوزیتی نیز مابقی انرژی گلوله را جذب و سرعت آن را به صفر می رسانند. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۳۸۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی برخورد تکراری یک جسم صلب به تیر فولادی در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی برخورد تکراری یک جسم صلب به تیر فولادی ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.