تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی بارگذاری چرخه ای در اتصال تیر به دو ستون فولادی و بررسی پارامتر آسیب در نرم افزار آباکوس

شبیه سازی بارگذاری چرخه ای در اتصال تیر به دو ستون فولادی و بررسی پارامتر آسیب در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی بارگذاری چرخه ای در اتصال تیر به دو ستون فولادی و بررسی پارامتر آسیب در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی شامل سه هندسه بوده که پارت تیر فولادی به صورت شل و سه بعدی و پارت ستون نیز به صورت سه بعدی و شل ترسیم شده اند.در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

در این تحلیل می توان از دو نوع متریال مدل برای پیش بینی نتایج در بارگذاری تکراری استفاده نمود. در حالت اول می توان از الاستیسیته به همراه مدل پلاستیک سینماتیک و یا ترکیبی برای استخراج نمودار هیسترزیس استفاده نمود. در روش دوم می توان از خاصیت الاستیک به همراه مدل پلاستیک ایزوتروپیک استفاده نمود که در این روش به منظور پیش بینی آسیب در اجزا از مدل آسیب داکتیل استفاده می شود. در این آنالیز از روش دوم برای فولاد تحت بارگذاری سیکلی به منظور پیش بینی آسیب استفاده شده است. تحلیل به صورت استاتیکی می باشد و به منظور جلوگیری از واگرایی زودرس،تغییراتی در مدل همگرایی ایجاد شده است. تماس بین تیر و ستون ها به صورت تماس ایده آل یا بدون عیب در نظر گرفته شده است. از یک تماس کلی نیز به منظور در نظر گرفتن تماس های جزئی در طی آنالیز به همراه خواص تماسی استفاده شده است. شرط مرزی برای پایه ستون ها به صورت جوش و یا کاملا گیردار لحاظ شده است. شرط مرزی جابه جایی به همراه پروتکل بارگذاری سیکلی نیز به ستون ها اعمال شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب نیز تاثیر زیادی در نتایج حاصله دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان نحوه بارگذاری چرخه ای، تنش، کرنش، نمودار نیرو-تغییر مکان و یا نمودار هیسترزیس، آسیب … را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۲۹۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

 

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی فرآیند آتش سوزی روی یک تیر بتنی مسلح به میلگرد در نرم افزار آباکوس- تحلیل حرارتی

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی فرآیند آتش سوزی روی یک تیر بتنی مسلح ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.