تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی یک تیر با مقطع کاهش یافته متصل به ستون به همراه اتصال جوشی در آباکوس

شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی یک تیر با مقطع کاهش یافته متصل به ستون به همراه اتصال جوشی در آباکوس

در این ویدئو به شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی یک تیر با مقطع کاهش یافته متصل به ستون به همراه اتصال جوشی در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم.تیر به صورت سه بعدی و با استفاده از مدل شل ،ستون به صورت قوطی و مدل شل و همچنین سخت کننده یا همان نبشی جوش شده به تیر و ستون نیز به صورت شل طراحی شده اند. در تیر و ناحیه نزدیک به محل اتصال به ستون از مقطع تیر کاسته شده که در شکل زیر می توانید نحوه قرار گیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای تمامی اجزا ماده فولاد به صورت الاستیک-پلاستیک به همراه مدل آسیب داکتیل به منظور پیش بینی آسیب تحت بارگذاری سیکلی،مورد استفاده قرار داده شده است.در هنگام مونتاژ نمودن اجزا باید دقت نمود که راستای ضخامت ها باعث ایجاد تداخل اجسام در یکدیگر نشود. در این تحلیل از یک استپ جنرال استاتیک بهره برده شده است. تماس بین سخت کننده و تیر،سخت کننده و ستون به صورت تماس ایده آل در نظر گرفته شده است. بارگذاری به دهانه باز انتهایی تیر اعمال شده است که برای آن از یک دامنه به منظور تعریف پروتکل بارگذاری و تعیین سیکل های جابه جایی، استفاده شده است. مقطع بالا و پایین ستون نیز به صورت شرط مرزی گیردار در نظر گرفته شده است. استفاده از مش بندی مناسب و ریز در حصول نتایج صحیح نقش مهمی را ایفا می کند.

پس از اتمام تحلیل و تکمیل شدن سیکل های بارگذاری به خوبی می توان میزان تنش در هر سیکل و به خصوص آسیب پدید آمده و همچنین ناحیه ها آسیب دیده را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۲۸۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی دینامیکی و استاتیکی خمش سه محوره تیر بتنی تقویت شده با میلگرد و ورق های CFRP در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی دینامیکی و استاتیکی خمش سه محوره تیر بتنی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.