تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی انفجار در هوا روی یک قطعه بتنی تقویت شده با الیاف AFRP در نرم افزار آباکوس- بررسی آسیب

شبیه سازی انفجار در هوا روی یک قطعه بتنی تقویت شده با الیاف AFRP در نرم افزار آباکوس- بررسی آسیب

در این ویدئو به شبیه سازی انفجار در هوا روی یک قطعه بتنی تقویت شده با الیاف AFRP در نرم افزار آباکوس- بررسی آسیب- پرداخته ایم. مدل بتن به صورت سه بعدی و سالید، میلگردها به صورت پارت وایر سه بعدی و ورق کامپوزیتی از جنس الیاف آرامید به صورت شل سه بعدی طراحی شده اند. ورق به عنوان تقویت کننده در پشت قطعه بتنی قرار داده شده و همچنین دو ردیف میلگرد در بتن نیز به صورت مدفون شده به کار برده شده است. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

میلگردها از جنس فولاد گرید ۳۷ بوده که برای تعریف خواص آن از مدل الاستیک، پلاستیک جانسون کوک به همراه مدل آسیب بهره برده شده است.ماده AFRP با استفاده از خاصیت الاستیک لمینا و همچنین استفاده از معیار آسیب هاشین به صورت چهار لایه با زاویه قرارگیری متفاوت تعریف شده است.برای بتن در این تحلیل می توان از مدل بریتل یا سی دی پی استفاده نمود که هر کدام مزایا و معایب مربوط به خود را دارند. نکته مهم برای بتن تعریف درست رفتار برای در نظر گرفتن آسیب و پیش بینی تخریب بوجود آمده تحت اثر بار فشاری انفجار می باشد، لذا در این تحلیل از متریال مدل مناسب از طریق کد نویسی در فایل ورودی بهره برده شده است. استپ به صورت دینامیکی بوده و میلگردها نیز در محیط اینترکشن در بتن مدفون شده اند. در این تحلیل می توان بین بتن و کامپوزیت قید تماس ایده آل برقرار نمود، اما با استفاده از تعریف سطوح چسبنده یا کوهسیو و با تعریف معیار آسیب،خواص چسب به سطوح در تماس بتن و کامپوزیت نسبت داده شده است. تعریف فرآیند انفجار نیز به صورت پروسه کانوپ یا همان انفجار در هوا می باشد. شرایط مرزی برای اطراف قطعه به صورت گیردار می باشد. استفاده از مش بندی ریز و مناسب نیز می تواند تاثیر زیادی در نتایج خروجی داشته باشد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان میزان آسیب پدید آمده در تمامی قطعات، تنش و کرنش… را به خوبی مشاهده نمود. همان طور که در شکل ها مشخص است بتن تحت اثر انفجار دچار آسیب زیادی شده و پارامترهای آسیب،این مورد را به خوبی نشان می دهند. در شکل های زیر می توانید تعدادی از نتایج خروجی این آنالیز را مشاهده نمائید.  

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل نرم افزاری ۳۸۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

 

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی یک ستون بتنی فوق توانمند الیافی در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی یک ستون بتنی فوق توانمند ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.