تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی انفجار در هوا در نزدیکی یک ستون مرکب(قوطی فولادی-بتن-تیر I شکل)در نرم افزار آباکوس

شبیه سازی انفجار در هوا در نزدیکی یک ستون مرکب(قوطی فولادی-بتن-تیر I شکل)در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار در هوا در نزدیکی یک ستون مرکب(قوطی فولادی-بتن-تیر I شکل)در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدل شامل سه هندسه سه بعدی و تغییر شکل پذیر می باشد. قوطی فولادی بیرونی در نقش کاور به صورت شل و سه بعدی، هسته میانی بتنی به صورت سالید و سه بعدی و در نهایت تیر فلزی میانی نیز به صورت سالید و سه بعدی ترسیم شده اند. در شکل های زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای قوطی و تیر فولادی ماده به صورت الاستیک و پلاستیک به همراه خواص آسیب مربوط به معیار داکتیل که برای فلزات مناسب می باشد، استفاده شده است. برای بتن با توجه به تغییر شکل سریع و ناگهانی وارد شده بار می توان از چندین مدل مختلف مثل مدل ترد، پلاستیسیته بتن آسیب دیده… استفاده نمود. در این تحلیل متریال برای در نظر گرفتن معیار های آسیب مناسب از طریق فایل ورودی به کار گرفته شده است. تحلیل به صورت دینامیکی بوده و برای آن از یک استپ Dynamic Explicit استفاده شده است. تماس بین اجزا به دو صورت قابل ایجاد می باشد. در حالت اول که در این مساله از آن استفاده شده است،می توان تماس سطوح را ایده آل و یا بدون عیب در نظر گرفت و در حالت دوم نیز می توان بین سطوح تماس سطح به سطح تعریف نمود به همراه خواص مماسی و عمودی. پروسه انفجار با استفاده از روش کانوپ و با تعیین مقدار ماده منفجره و فاصله آن از ستون، اعمال شده است. به دو سر ستون شرط مرزی کاملا مقید برای جلوگیری از حرکت و دوران اختصاص داده شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب نیز تاثیر زیادی در نتایج حاصله دارد.

با اتمام تحلیل به خوبی می توان میزان آسیب بتن و فولاد، تنش ها و کرنش ها، جابه جایی و سایر نتایج را مشاهده نمود. در شکل زیر تعدادی از نتایج خروجی این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۳۹۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآنید خرید به درستی صورت پذیرد.

 

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی دینامیکی و استاتیکی خمش سه محوره تیر بتنی تقویت شده با میلگرد و ورق های CFRP در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی دینامیکی و استاتیکی خمش سه محوره تیر بتنی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.