تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی انفجار به روش اویلری-لاگرانژی روی یک پنل مرکب سه لایه(فولاد-فوم آلمینیوم-فولاد) در آباکوس

شبیه سازی انفجار به روش اویلری-لاگرانژی روی یک پنل مرکب سه لایه(فولاد-فوم آلمینیوم-فولاد) در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار به روش اویلری-لاگرانژی روی یک پنل مرکب سه لایه(فولاد-فوم آلمینیوم-فولاد) در  نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی شامل پارت ورق فولادی و فوم آلمینیومی به صورت سالید و سه بعدی می باشد. پارت ماده منفجره نیز به صورت سالید و سه بعدی طراحی شده است. محیط انفجار نیز به صورت پارت اویلری سه بعدی ترسیم شده است. در شکل های زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

ماده منفجره با استفاده از معادله حالت JWL که توانایی تبدیل انرژی شیمیایی آزاد شده در واکنش انفجار به فشار مکانیکی را داراست، استفاده شده است. برای فولاد از خواص الاستیک و پلاستیک به همراه معیار های آسیب Shear و Ductile به همراه مدل تکامل آنها به منظور پیش بینی آسیب و تخریب در ورق های فولادی مورد استفاده قرار داده شده اند. فوم آلمینیومی نیز به صورت الاستیک به همراه مدل Crushable foam با وارد کردن داده های سختی در نظر گرفته شده است. در این تحلیل از یک استپ اکسپلیسیت به همراه تکنیک مش بندی تطبیقی به منظور بهبود کیفیت مش اجزا در طی فرآیند استفاده شده است. تماس بین اجزا به صورت یک تماس کلی با در نظر گرفتن خواص تماسی لحاظ شده است. شرط مرزی مناسب برای دامنه اویلری و پنل مرکب در نظر گرفته شده است. به منظور ایجاد ماده منفجره در فضای اویلری می توان از دو روش کسر حجمی و یا متریال یکنواخت استفاده نمود که در این آنالیز از روش اول استفاده شده است. مش بندی ریز و مناسب نیز تاثیر زیادی در نتایج حاصل دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان منتشر شدن ماده منفجره در فضا، تخریب ورق فولادی رویی، فشرده شده فوم آلمینیومی، تنش، کرنش و … را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۴۱۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی خمش دینامیکی تیر بتنی فوق توانمند تقویت شده با میلگرد GFRP در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی خمش تیر بتنی فوق توانمند تقویت شده با ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.