تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی اتصال دو ورق با پیچ و بررسی پارگی آن تحت کشش در نرم افزار آباکوس

شبیه سازی اتصال دو ورق با پیچ و بررسی پارگی آن تحت کشش در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی اتصال دو ورق با پیچ و بررسی پارگی آن تحت کشش در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و شامل دو ورق فولادی به صورت تغییر شکلپذیر و سالید می باشد. پیچ ها دارای ابعاد متفاوتی بوده  که در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

همانطور که در شکل بالا می بینید، پیچ ها در چهار ردیف و با اندازه متفاوت مورد استفاده قرار داده شده اند. برای تمامی اجزا ماده فولاد با خواص الاستیک و پلاستیک وابسته به نرخ کرنش استفاده شده است. برای پیچ ها از معیار آسیب داکتیل و برای ورق ها علاوه بر این معیار از مدل آسیب شییر نیز استفاده شده است. این مدل های آسیب قادر به پیش بینی پارگی و آسیب دیدگی اجزا در طی آنالیز می باشند. در این تحلیل با توجه به ماهیت دینامیکی بار از یک استپ اکسپلیسیت به منظور بررسی پارگی ورق استفاده شده است. تماس بین اجزا به صورت تماس سطح به سطح که برای این تماس ها خواص تماسی مناسب نیز در نظر گرفته شده است. ورق فولادی رویی در انتهای خود تحت بار کششی قرار میگیرد که این مورد از طریق شرط مرزی قابل اعمال می باشد. انتهای ورق زیرین نیز دارای شرط مرزی به صورت کاملا مقید یا جوش شده می باشد. برای مش بندی اجزا نیاز به استفاده از تعدادی پارتیشن در هر پارت می باشد تا بتوان مش مناسب و خوبی را ایجاد نمود. استفاده از تعداد المان بیشتر یا مش ریزتر در نحوه پارگی ورق و پیچ ها بسیار موثر است.

با اتمام آنالیز به خوبی می توان اثر نیروی کششی  در انتهای ورق را مشاهده نمود. با کشیده شدن ورق رویی، پیچ ها مقاومت نموده و و ورق در ناحیه تماس با پیچ ها دچار آسیب شده و با ادامه کشش،ناحیه ای کاملا آسیب دیده پدید می آید که در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.  

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۳۴۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی فرآیند آتش سوزی روی یک تیر بتنی مسلح به میلگرد در نرم افزار آباکوس- تحلیل حرارتی

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی فرآیند آتش سوزی روی یک تیر بتنی مسلح ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.