تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی انفجار پی در پی به روش اویلری در عمق زمین و بررسی تاثیر آن روی یک دال بتنی در آباکوس

شبیه سازی انفجار پی در پی به روش اویلری در عمق زمین و بررسی تاثیر آن روی یک دال بتنی در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار پی در پی به روش اویلری در عمق زمین و بررسی تاثیر آن روی یک دال بتنی در آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی شامل دال بتنی به صورت سه بعدی و سالید، تقویت کننده های فلزی به صورت سیمی و سه بعدی، فضای پیرامون به صورت اویلری و سه بعدی، ماده منفجره به صورت سالید و سه بعدی، و در نهایت خاک به صورت سه بعدی طراحی شده اند. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

در سال های اخیر با گسترش تهدیدهای تروریستی نسبت به عملیات انتحاری-انفجاری در سطح شهرها, مقابله و محافظت از زیرساخت های حیاتی شهری در برابر تهدید های ناشی از انفجار از اهمیت خاصی برخوردار گردیده است. لذا پیش بینی میزان قدرت تخریبی هر انفجار در توده خاک و تبعات آثار آن نیازمند بررسی و مطالعات بیشتری است.

در این تحلیل برای مدلسازی رفتار بتن تحت اثر بار انفجاری از مدل رفتار Concrete Damaged Plasticity با ایجاد رفتار کششی و فشاری به همراه معیارهای آسیب به صورت جداگانه، استفاده شده است. برای ماده منفجره از مدل رفتار JWL که توانایی تبدیل انرژی شیمیایی آزاد شده در واکنش انفجار به فشار مکانیکی را داراست، استفاده شده است. برای خاک از مدل رفتاری موهر-کولمب بهره برده شده است. میلگردهای فلزی نیز با استفاده از خاصیت الاستیک و پلاستیک مدل شده اند. در این آنالیز سه انفجار به صورت جداگانه و در زمان های متفاوت صورت می پذیرد. تحلیل به صورت دینامکی بوده و برای آن از یک استپ اکسپلیسیت بهره برده شده است. تماس بین اجزا به صورت تماس کلی و میلگردها نیز در بتن به صورت مدفون شده لحاظ شده اند. شرایط مرزی مناسب به محیط پیرامون و دال بتنی اختصاص داده شده است. در این تحلیل می توان از دو روش متریال یکنواخت و یا مفهوم کسرهای حجمی استفاده نمود. استفاده از مش بندی مناسب تاثیر زیادی در این تحلیل دارد.

پس از اتمام آنالیز تمامی نتایج از قبیل تنش، کرنش، آسیب، انتشار موج، جابه جایی خاک و … قابل مشاهده می باشد. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای خرید فایل ها روی گزینه قرمز رنگ زیر کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۴۶۵۰۰ تومان می باشد.

 

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی خمش چهار محوره تیر بتنی فومی تقویت شده با میلگرد و الیاف بامبو در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی خمش چهار محوره تیر بتنی فومی تقویت شده ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.