تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی انفجار در نزدیکی یک ستون بتنی لاستیکی تقویت شده با کاور کامپوزیت سبز و میلگرد در آباکوس

شبیه سازی انفجار در نزدیکی یک ستون بتنی لاستیکی تقویت شده با کاور کامپوزیت سبز و میلگرد در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار در نزدیکی یک ستون بتنی لاستیکی تقویت شده با کاور کامپوزیت سبز و میلگرد در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و شامل هندسه ستون بتنی( بتن با خرده های لاستیک) به صورت سه بعدی و تغییرشکل پذیر، کاور کامپوزیت سبز به صورت شل چندلایه و سه بعدی، و هندسه های میلگرد و خاموت به صورت سیمی می باشد. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

تحلیل انفجار روی سازه بتنی از اهمیت خاصی برخوردار است. در سالهای اخیر استفاده از انواع بتن های سبک بسیار مرسوم شده است. بتن لاستیکی در واقع نوعی بتن می باشد که در آن بخشی از حجم ماده را خرده های لاستیک بازیافتی تشکیل می دهد. در این مثال برای مدلسازی رفتار بتن لاستیکی از متریال مدل Concrete Damaged Plasticity بهره برده شده است. در این مدل با تعریف رفتار کششی و فشاری بتن به صورت جداگانه می توان پاسخ مناسبی را بدست آورد. برای کاور کامپوزیت سبز چند لایه نیز از خاصیت الاستیک لمینا به همراه مدل آسیب هاشین استفاده شده است. میلگردها نیز به صورت الاستیک و پلاستیک تعریف شده اند. تحلیل به صورت دینامیکی بوده و برای آن از یک استپ اکسپلیسیت استفاده شده است. میلگردها و خاموت در بتن به صورت مدفون شده لحاظ و تماس بین کاور کامپوزتی و بتن نیز به صورت تماس ایده آل در نظر گرفته شد است. با تعریف نقطه انفجار و مقدار آن در محیط تعامل، انفجار در قالب روش CONWEP  تعریف شده است. شرط مرزی مناسب نیز به ستون اعمال شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب نیز برای تمامی اجزا ضروری می باشد.

در پایان تحلیل، تمامی خروجی ها از قبیل تنش، کرنش،آسیب در بتن، آسیب در کامپوزیت، نمودارها و … قابل دسترس می باشند. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای خرید فایل ها روی گزینه زیر کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۳۹۵۰۰ تومان می باشد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی خمش چهار محوره تیر بتنی فومی تقویت شده با میلگرد و الیاف بامبو در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی خمش چهار محوره تیر بتنی فومی تقویت شده ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.