تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
سرخط خبرها
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی برخورد پرتابه سرعت بالا به پنل بتنی فوق توانمند در آباکوس- بررسی تخریب

شبیه سازی برخورد پرتابه سرعت بالا به پنل بتنی فوق توانمند در آباکوس- بررسی تخریب

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی برخورد پرتابه سرعت بالا به پنل بتنی فوق توانمند در آباکوس- بررسی تخریب- پرداخته ایم. مدلسازی شامل دال بتنی فوق توانمند به صورت سه بعدی و تغییر شکلپذیر، دو لایه میلگرد به صورت سه بعدی و سیمی، و جسم ضربه زننده فولادی به صورت سه بعدی و تغییر شکلپذیر می باشد. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

بررسی اثر بارهای دینامیکی ناشی از برخورد و نفوذ پرتابه ها بر روی دال های بتنی که برای محافظت از سازه های دفاعی و پناهگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد، از جمله موضوعاتی است که امروز مورد توجه صنایع نظامی، هوافضا و سازه می باشد. از این رو تلاش های بسیاری برای مدل سازی پاسخ های دینامیکی بتن و یا بتن مسلح اختصاص داده شده است. در این مثال از متریال خاص که همان بتن فوق توانمند می باشد، استفاده شده است.

در بخش متریال، به ضربه زننده فولادی و میلگردها خواص الاستیک به همراه رفتار پلاستیک، همچنین از معیار های آسی داکتیل و برشی استفاده شده است. برای میلگردها از المان بیم به مقطع دایروی بهره برده شده است. برای بتن آباکوس دارای متریال مدل های مختلفی بوده که هر کدام می توانند پاسخ مناسبی با توجه به شرایط مساله فراهم نمایند. در بررسی تخریب و آسیب کامل هم می توان از متریال مدل های موجود در بخش ویژوال آباکوس و هم می توان از طریق کد و یا تغییرات در فایل ورودی  متریال مناسب را انتخاب کرد. در این مثال برای بتن از متریال مدل جدیدی با بهره گیری از کد نویسی در فایل ورودی استفاده شده است. تحلیل به صورت دینامیکی می باشد و برای آن از یک استپ اکسپلیسیت بهره برده شده است. تماس بین اجزا به صورت یک تماس کلی با در نظر گرفتن خواص تماسی لحاظ شده است. میلگردها به صورت مدفون شده در بتن در قالب یک قید تعریف شده اند. برای اطراف دال شرط مرزی گیردار و برای پرتابه سرعت اولیه اختصاص داده شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب نیز در حصول نتایج صحیح تاثیر زیادی دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان تنش، کرنش، آسیب در بتن، تغییر شکل میلگردها و پرتاب شونده، و … را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای خرید فایل ها روی گزینه زیر کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزرای ۴۱۰۰۰ تومان می باشد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی انفجار روی تیر بتنی فوق توانمند با هسته تیر فولادی دوبل به روش اویلری لاگرانژی در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار روی تیر بتنی فوق توانمند با هسته ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.