تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
سرخط خبرها
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی انفجار به روش اویلری در نزدیکی یک مخزن کامپوزیتی حاوی آب در آباکوس

شبیه سازی انفجار به روش اویلری در نزدیکی یک مخزن کامپوزیتی حاوی آب در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار به روش اویلری در نزدیکی یک مخزن کامپوزیتی حاوی آب در آباکوس و بررسی آسیب مخزن پرداخته ایم. مخزن کامپوزیتی به صورت یک استوانه شل سه بعدی طراحی شده است. هندسه آب به صورت یک جسم سالید سه بعدی و همچنین فضای اطراف به صورت یک پارت اویلری طراحی شده است. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای مخزن کامپوزیتی از متریال CFRP با تعریف رفتار الاستیک لمینا و مدل آسیب هاشین بهره برده شده است. مخزن با ۱۶ لایه با زاویه قرارگیری الیاف در جهات مختلف استفاده شده است. آب با استفاده از معادله حالت شوک خطی و با تعریف سرعت صوت ایجاد شده است.

تحلیل به صورت دینامیکی بوده لذا از یک استپ اکسپلیسیت با زمان مشخص استفاده شده است. تماس بین اجزا با توجه به حجمی بودن المان های اویلری به صورت تماس کلی با خواص تماسی در نظر گرفته شده است. فرآیند انفجار با مدل کانوپ و یا انفجار در هوا با تعیین نقاط انفجاری، مقدار ماده منفجره و سطوح تحت اثر انفجار تعریف شده است.برای اختصاص متریال آب و مکان آن به فضای اویلری از روش کسر حجمی استفاده شده است. شرط مرزی اویلری نیز به صورت موج بدن بازگشت را می توان به سطوح خارجی فضای اعمال نمود. استفاده از مش بندی ریز و مناسب هم تاثیر زیادی در نتایج بدست آمده دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان تمامی خروجی از قبیل آسیب در مخزن، تنش، کرنش، موج انفجار در آب و … را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شد است.

برای خرید فایل ها روی گزینه زیر کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۴۱۰۰۰ تومان می باشد.

 

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی انفجار روی تیر بتنی فوق توانمند با هسته تیر فولادی دوبل به روش اویلری لاگرانژی در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار روی تیر بتنی فوق توانمند با هسته ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.