تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی لوله بتنی تقویت شده با لایه داخلی اپوکسی تحت خمش دینامیکی چهار نقطه ای در آباکوس

شبیه سازی لوله بتنی تقویت شده با لایه داخلی اپوکسی تحت خمش دینامیکی چهار نقطه ای در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی لوله بتنی تقویت شده با لایه داخلی اپوکسی تحت خمش چهار نقطه ای در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و لوله بتنی به صورت تغییر شکلپذیر و سالید ترسیم شده است. لایه چسب اپوکسی داخلی نیز به صورت جسم سالید دایره ای شکل ترسیم شده است. از اجزای شل صلب نیز به منظور ایجاد تکیه گاه و اجسام وارد کننده نیرو استفاده شده است. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای چسب اپوکسی خاصیت الاستیک به حالت ترکشن که با تعریف سه مدول در راستای مختلف و همچنین تعریف معیار آسیب به منظور پیش بینی جدایش المان های چسب، استفاده شده است. بتن با استفاده از مدل پلاستیسیته بتن آسیب دیده یا Concrete Damaged Plasticity تعریف شده است. این معیار داده های تنش و کرنش را به صورت جداگانه برای کشش و فشار دریافت می نماید. خواص آسیب فشاری و کششی نیز به منظور پیش بینی رشد آسیب در لوله بتنی مورد استفاده قرار داده شده است.تحلیل به صورت دینامیکی و زمانمند بوده و برای آن از یک استپ اکسپلیسیت استفاده شده است. تماس بین اجزای صلب با لوله بتنی به صورت تماس سطح به سطح با در نظر گرفتن خواص تماسی اعمال شده است. تماس بین سطح داخلی لوله بتنی و ماده اپوکسی نیز به صورت تماس ایده آل و بدون عیب لحاظ شده است. شرط مرزی گیردار به دو جسم صلب پایین و شرط مرزی حرکت به دو جسم صلب بالا در قالب بارگذاری آرام اعمال شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب تاثیر زیادی در دقت نتایج بدست آمده دارد.

با اتمام آنالیز به خوبی می توان تنش،کرنش، آسیب های کششی و فشاری بتن، آسیب چسب و سایر نتایج را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۲۸۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی آتش سوزی روی یک تیر بتنی با متریال مدل CDP در آباکوس- بررسی تبدیل حرارت به تنش

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی آتش سوزی روی یک تیر بتنی با متریال ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.