تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی دینامیکی خمش سه نقطه ای پنل مرکب (سرامیک-فولاد-آلمینیوم) در نرم افزار آباکوس

شبیه سازی دینامیکی خمش سه نقطه ای پنل مرکب (سرامیک-فولاد-آلمینیوم) در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی دینامیکی خمش سه نقطه ای پنل مرکب(سرامیک-فولاد-آلمینیوم) در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده که مجموعه متشکل از یک صفحه سرامیکی، دولایه ورق فولادی و یک هسته مشبک آلمینیومی می باشد که این مجموعه تحت خمش توسط اجزای صلب قرار می گیرد. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

متریال برای ورق های فولادی به صورت الاستیک و مدل پلاستیک جانسون کوک تعریف شده است. مدل سختی جانسون کوک برای تغییر شکل های زیاد بسیار مناسب بوده و می تواند پاسخ مطلوبی را ارائه نماید. برای هسته مشبک آلمینیومی نیز از ماده به حالت الاستیک و پلاستیک جانسون کوک استفاده شده است. تعریف رفتار سرامیک، هم در داخل محیط آباکوس، هم به صورت تغییرات فایل ورودی و هم در قالب کدنویسی می تواند به کار گرفته شود. در خود آباکوس برای تعریف رفتار سرامیک می توان از ترکیب معادلات حالت با مدل آسیب داکتیل و مدل دراکر-پراگر پاسخ مطلوبی را بدست آورد،اما در این آنالیز به منظور بهبود پاسخ و همچنین مشاهده شکست سرامیک از ایجاد خواص متریال در قالب فایل ورودی استفاده شده است. تحلیل به صورت دینامیکی می باشد و برای آن از یک استپ اکسپلیسیت به همراه مقیاس دهی جرمی از نوع زمان هدف به منظور کاهش حجم محاسبات و سرعت دهی به آنالیز استفاده شده است. ین اجزای تغییر شکلپذیر تماس به صورت تماس ایده آل و بدون عیب به همراه یک تماس کلی در نظر گرفته شده است. تماس بین اجزای صلب با سایر قطعات نیر به صورت تماس سطح به سطح به همراه خاصیت تماسی اصطکاک لحاظ شده است. شرط مرزی برای دو جسم صلب زیرین به صورت فیکس و برای جسم صلب رویی در نقش جک هیدرولیک به صورت جابه جایی به همراه دامنه آرام در نظر گرفته شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب نیز در حصول نتایج صحیح تاثیر زیادی دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان کلیه نتایج از قبیل شکست سرامیک و آسیب آن، تنش،کرنش، مچاله شدن هسته … را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۳۴۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی یک ستون بتنی فوق توانمند الیافی در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی بارگذاری سیکلی روی یک ستون بتنی فوق توانمند ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.