تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
سرخط خبرها
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی خمش چهار محوره ورق شش لایه CFRP با در نظر گرفتن رفتار چسبندگی بین لایه ای در آباکوس

شبیه سازی خمش چهار محوره ورق شش لایه CFRP با در نظر گرفتن رفتار چسبندگی بین لایه ای در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی خمش چهار محوره ورق شش لایه CFRP با در نظر گرفتن رفتار چسبندگی بین لایه ای در آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی می باشد که شامل شش لایه ورق CFRP و دو جسم صلب به منظور اعمال نیرو می باشد. هر ورق دارای زاویه گیری مختلفی برای الیاف می باشد. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاده نمائید.

برای ورق های کامپوزیتی از خواص الاستیک در حالت لمینا و همچنین معیار آسیب هاشین به همراه تکامل استفاده شده است. در آباکوس برای ورق ها و اجسام دو بعدی می توان از معیار آسیب کامپوزیت ها استفاده نمود و به منظور استفاده از معیار آسیب برای جسم سالید و سه بعدی نیاز به استفاده از کد نویسی می باشد. با اختصاص متریال به لایه ها، می توان جهت قرارگیری الیاف در سطح ورق را نیز مشخص نمود. برای این تحلیل از یک استپ دینامیکی به همراه مقیاس دهی جرمی به منظور ایجاد پایداری و کاهش زمان پایدار نموهای زمانی بهره برده شده است. در محیط تعامل بین اجسام صلب و ورق CFRP رویی تماس سطح به سطح به همراه خواص تماسی در نظر گرفته شده است. تماس داخلی بین لایه های CFRP که در اثر قرارگیری لایه چسب ایجاد میشود، در قالب سطح چسبنده یا کوهسیو به همراه خواص آسیب در نظر گرفته شده است. این سطوح به هم چسبیده می مانند و اگر بار به اندازه کافی بزرگ باشد، در طی آنالیز از یکدیگر جدا می شوند. شرط مرزی گیردار به انتهای ورق های کامپوزیتی و همچنین شرط مرزی جابه جایی به اجسام صلب اعمال شده است. مش بندی ریز و مناسب نیز در نتایج بدست آمده تاثیر زیادی دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان نتایج خروجی از قبیل تنش،کرنش،جابه جایی، نمودار نیرو-تغییر مکان و … را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۲۹۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی انفجار در هوا روی یک دال کامپوزیتی چوبی-سیمانی تقویت شده با الیاف بازالت در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار در هوا روی یک دال کامپوزیتی چوبی-سیمانی ...

۲ دیدگاه

  1. سلام ببخشید من شبیه سازی خمش سه نقطه ای کامپوزیت BFRP رو انجام میدم با ۱۲ لایه میخواستم بدونم این فایل بیشتر به درد من میخوره یا فایل خمش سه نقطه ای ؟ رسم نمودار برای من اهمیت داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.