تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
سرخط خبرها
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی تست فشار ستون بتنی فوق توانمند الیافی تقویت شده با میلگرد در نرم افزار آباکوس-بررسی آسیب

شبیه سازی تست فشار ستون بتنی فوق توانمند الیافی تقویت شده با میلگرد در نرم افزار آباکوس-بررسی آسیب

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی تست فشار ستون بتنی فوق توانمند الیافی تقویت شده با میلگرد در نرم افزار آباکوس-بررسی آسیب- پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و پارت ستون بتنی به صورت سالید ترسیم شده است. میلگردها و خاموت ها نیز به صورت پارت وایر سه بعدی در نظر گرفته شده اند. از دو ورق صلب نیز به عنوان جسم تکیه گاهی و جک هیدرولیک استفاده شده است. در شکل های زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزای در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای میلگردها و خاموت ها از فولاد با خاصیت الاستیک و پلاستیک استفاده شده است. بتن فوق توانمند الیافی نیز با استفاده متریال مدل پلاستیسیته بتن آسیب دیده یا Concrete Damage Plasticity ،که خواص کششی و فشاری را به صورت جداگانه دریافت می نماید. در این تحلیل پارامترهای مربوط به آسیب فشاری و کششی نیز استخراج شده و برای متریال بتن الیافی به کار برده شده است. این نوع متریال مدل می تواند معیار مناسبی برای پیش بینی آسیب کششی و فشاری در بتن را فراهم نماید. تحلیل به صورت استاتیکی بوده و برای آن از یک استپ جنرال استاتیک استفاده شده است. تماس بین اجزای صلب و تیر بتنی به صورت تماس سطح به سطح به همراه خواص تماسی در نظر گرفته شده است. میلگردها و خاموت ها نیز به صورت مدفون شده در بتن به کار برده شده اند. شرط مرزی برای جسم صلب زیرین به صورت گیردار و برای جسم صلب در نقش جک هیدرولیک به صورت جابه جایی در طول استپ در نظر گرفته شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب در حصول نتایج صحیح موثر می باشد.

پس از اتمام انالیز به خوبی می توان نتایج مربوط به تنش، کرنش، آسیب کششی و فشاری بتن الیافی، نمودار نیرو-تغییر مکان… را مشاهده نمود. در شکل های زیر می توانید تعدادی از نتایج خروجی این آنالیز را مشاهده نمائید.

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۳۱۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی انفجار در هوا روی یک دال کامپوزیتی چوبی-سیمانی تقویت شده با الیاف بازالت در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار در هوا روی یک دال کامپوزیتی چوبی-سیمانی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.