تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی تست فشار دو لوله فولادی ۸ ضلعی با هسته بتنی در نرم افزار آباکوس

شبیه سازی تست فشار دو لوله فولادی ۸ ضلعی با هسته بتنی در نرم افزار آباکوس

در این ویدئو به شبیه سازی تست فشار دو لوله فولادی ۸ ضلعی با هسته بتنی در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدل شامل دو لوله فولادی ۸ ضلعی به صورت پارت شل و یک پارت بتنی سالید می باشد. مدلسازی ها در اسکچ به طور کامل توضیح داده شده اند. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای بتن خواص به صورت الاستیک و برای پلاستیسیته از مدل Concrete Damaged Plasticity به منظور پیش بینی آسیب های کششی و فشاری استفاده شده است. برای پارت ها فولادی نیز از خواص الاستیک و پلاستیک بهره برده شده است. این تحلیل به دو صورت استاتیکی و دینامیکی انجام شده است. در تحلیل استاتیکی استپ به صورت استاتیکی تعریف شده و تحلیل با توجه به ماهیت آن نیاز به زمان بسیار طولانی برای تکمیل استپ دارد. در تحلیل اکسپلیسیت زمان مورد نیاز کمتر بوده اما باید دقت نمود که نمودار بدست آمده برای نیرو دارای شیب مناسبی باشد و آنالیز از حالت دینامیکی دور باشد و شبیه به تحلیل شبه استاتیکی باشد. تماس بین بتن با لوله های فولادی به صورت تماس کامل و بدون عیب در نظر گرفته شده ، البته می توان تماس بین آنها را به صورت سطح به سطح با خواص تماسی نیز تعریف کرد.برای در نظر گرفتن تماس اجسام صلب با سایر اجزا از یک تماس کلی به همراه خواص تماسی استفاده شده است. شرط مرزی برای صفحه صلب پایینی به صورت کاملا گیردار و برای صفحه بالایی به صورت جابه جایی در نظر گرفته شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب از اهمیت خاصی برخوردار است.

در انتها می توان نتایج حاصل از دو تحلیل استاتیکی و دینامیکی را با هم مقایسه کرد. خروجی مهم مساله از جمله آسیب ها و نمودار نیرو-تغییر مکان قابل دسترس می باشند. در شکل های زیر می توانید تعدادی از نتایج خروجی این آنالیز را مشاهده نمائید.

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۲۹۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی انفجار در عمق خاک در نزدیکی یک لوله فولادی سالید در نرم افزار آباکوس- کوپل اویلری لاگرانژی

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار در عمق خاک در نزدیکی یک لوله ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.