تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی تست خمش سه نقطه ای قوطی فولادی پر شده با بتن به همراه لوله میانی کامپوزیتی CFRP در آباکوس

شبیه سازی تست خمش سه نقطه ای قوطی فولادی پر شده با بتن به همراه لوله میانی کامپوزیتی CFRP در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی تست خمش سه نقطه ای قوطی فولادی پر شده با بتن به همراه لوله میانی کامپوزیتی CFRP در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و قوطی فولادی بیرونی به همراه لوله کامپوزیتی داخلی با استفاه از پارت شل، هسته میانی بتنی با استفاد از پارت سالید و اجسام صلب نیز به صورت شل مدل شده اند. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای بتن از مدل الاستیک به همراه مدل پلاستیسیته CDP برای پیش بینی شکست های کششی، برای قوطی فلزی بیرونی نیز ماده فولاد به صورت الاستیک پلاستیک به همراه خواص آسیب داکتیل و برای لوله کامپوزیتی داخلی از جنس CFRP از خاصیت الاستیک به همراه مدل آسیب هاشین استفاده شده است. این سه معیار قادر به پیش بینی آسیب تحت بار خمشی هستند.تحلیل به صورت اکسپلیسیت بوده و تماس بین اجزا به صورت تماس کلی با اعمال خاصیت تماسی اصطکاک می باشد. برای تماس بین بتن و فولاد علاوه بر اصطکاک از معیار آستانه تنش برشی به همراه لغزش الاستیک به منظور پیش بینی جدایش استفاده شده است. شرط مرزی برای دو جسم صلب پایینی به صورت گیردار و برای جسم صلب بالایی در نقش جک هیدرولیک به صورت جابه جایی می باشد که البته این جابه جایی همراه با یک دامنه آرام برای شبه استاتیکی بودن آنالیز لحاظ گردیده شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب تاثیر زیادی در بهبود نتایج بدست آمده، دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان میزان تنش،کرنش،آسیب های بوجود آمده در تمامی پارت و همچنین نمودار نیرو تغییر مکان را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.  

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۲۹۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی خمش دینامیکی تیر بتنی فوق توانمند تقویت شده با میلگرد GFRP در نرم افزار آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی خمش تیر بتنی فوق توانمند تقویت شده با ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.