تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی برخورد سرعت بالا به یک صفحه مرکب فولادی-بتنی-کامپوزیتی در نرم افزار آباکوس- بررسی تخریب

شبیه سازی برخورد سرعت بالا به یک صفحه مرکب فولادی-بتنی-کامپوزیتی در نرم افزار آباکوس- بررسی تخریب

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی برخورد سرعت بالا به یک صفحه مرکب فولادی-بتنی-کامپوزیتی در نرم افزار آباکوس- بررسی تخریب- پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و با توجه به تقارن فقط نیمی از مدل مورد بررسی قرار داده شده است. پرتابه و ورق فولادی به صورت سه بعدی و تغیییر شکلپذیر، ورق ضخیم بتنی میانی به صورت سه بعدی و تغییر شکلپذیر و صفحه های کامپوزیتی نیز به صورت سه بعدی ترسیم شده اند. میلگردها نیز به صورت پارت وایر سه بعدی مدل شده اند.در شکل های زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط مونتاژ را مشاهده نمائید.برای پرتابه و ورق رویی از فولاد با خاصیت الاستیک-پلاستیک وابسته به نرخ کرنش استفاده شده است. به منظور پیش بینی آسیب در فولاد در زمان برخورد از معیار آسیب داکتیل (Ductile) و شییر(Shear) به همراه مدل تکامل استفاده شده است. این معیارها می توانند به خوبی میزان آسیب در فلزات را تحت اثر ضربه سرعت بالا در نظر بگیرند. برای لایه های کامپوزیت با زاویه گیری مختلف از ماده اپوکسی گلس به صورت خاصیت الاستیک به همراه مدل آسیب هاشین به منظور پیش بینی آسیب در کامپوزیت مورد استفاده قرار داده شده است. بتن نیز از جمله موادی می باشد که نیاز به تعریف رفتار خاصی در قالب فایل ورودی و یا وی یومت دارد که این مهم از طریق متریال مدلهایی مانند جانسون هلمکوئیست و یا هلمکوئیست جانسون کوک قابل اعمال می باشند. این متریال مدل ها می توانند رفتار مناسبی از بتن را تحت بار ضربه سرعت بالا مدل نمایند.

تحلیل به صورت دینامیکی بوده و برای آن از یک استپ اکسپلیسیت زمانمند استفاده شده است. تماس بین ورق فولادی و بتن، بتن و ورق کامپوزیتی زیرین به صورت تماس ایده آل و بدون عیب در نظر گرفته شده است. تماس بین سطوح لایه های کامپوزیت به صورت تماس چسبنده یا همان کوهسیو که با تعریف رفتار تماسی میسر می باشد، صورت گرفته است. تماس بین سایر اجزا نیز به صورت تماس کلی یا جنرال کانتکت در نظر گرفته شد است. میلگردها نیز به صورت مدفون شده در بتن لحاظ شده اند. شرط مرزی تقارنی نیز به سطوح میانه مدل اعمال شده است. شرط سرعت اولیه نیز به میله فولادی اختصاص داده شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب در دقت نتایج تاثیر زیادی دارد.

با اتمام آنالیز به خوبی می توان نتایج خروجی از قبیل تنش،کرنش، آسیب در فولاد،بتن و کامپوزیت….را به خوبی مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج خروجی این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۴۰۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی انفجار در عمق خاک در نزدیکی یک لوله فولادی سالید در نرم افزار آباکوس- کوپل اویلری لاگرانژی

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار در عمق خاک در نزدیکی یک لوله ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.