تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی بتن توانمند الیافی(UHPFRC) تحت خمش چهار نقطه ای در آباکوس

شبیه سازی بتن توانمند الیافی(UHPFRC) تحت خمش چهار نقطه ای در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی بتن توانمند الیافی(UHPFRC) تحت خمش چهار نقطه ای در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و تیر بتنی به صورت مدل سالید طراحی شده است. اجزا صلب نیز در نقش اجسام وارد کننده نیرو و تکیه گاه ها به صورت شل و صلب طراحی شده اند. در این آنالیز برای بتن الیافی بر طبق مقاله رفرنس از خواص میانگین کششی و فشاری برای بتن استفاده شده است.میلگردها در کف تیر نیز به صورت المان وایر سه بعدی تعریف شده اند. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

متریال مورد استفاده برای میلگرده ها، فولاد با خاصیت الاستیک و پلاستیک می باشد. بتن نیز با استفاده از خاصیت الاستیک به همراه مدل پلاستیک Concrete Damaged Plasticity تعریف شده است. خواص مربوط به مدل پلاستیک بتن با توجه به مقاله رفرنس بوده و خواص فشاری و کششی نیز از آن استخراج شده اند. بتن با توجه به رفتار متفاوت در کشش و فشار، نیاز به تعریف این خواص به صورت جداگانه در مدل پلاستیک دارد و این متریال مدل این قابلیت را ایجاد نموده است. تحلیل به صورت استاتیکی بوده و تغییراتی در استپ به منظور جلوگیری از عدم همگرایی زودرس انجام شده است. تماس بین اجزای صلب با تیر بتنی به صورت تماس سطح به سطح با در نظر گرفتن خواص تماسی لحاظ شده است. میلگردها نیز به صورت مدفون شده در بتن در نظر گرفته شده اند. شرط مرزی گیردار به دو قطعه صلب زیرین و شرط مرزی جابه جایی به دو جسم صلب بالا اعمال شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب نیز در حصول نتایج مناسب اهمیت دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان مقدار تنش، کرنش، جابه جایی …را مشاهده نمود. با استفاده از نمودار نیروجابه جایی نیز می توان حداکثر ظرفیت باربری و ناحیه آسیب دیدن تیر را مشخص نمود. در شکل های زیر می توانید تعدادی از نتایج خروجی این آنالیز را مشاهده نمائید.

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۲۹۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی پاشش سرد ذرات فولاد به سطح آلیاژ نیکل-کروم در نرم افزار آباکوس-مقیاس میکرو

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی پاشش سرد ذرات فولاد به سطح آلیاژ نیکل-کروم ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.