تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی انفجار داخلی در لوله فلزی در تماس با خاک در نرم افزار آباکوس-بررسی آسیب

شبیه سازی انفجار داخلی در لوله فلزی در تماس با خاک در نرم افزار آباکوس-بررسی آسیب

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار داخلی در لوله فلزی در تماس با خاک در نرم افزار آباکوس-بررسی آسیب- پرداخته ایم. مدلسازی شامل دو پارت لوله به صورت شل و سه بعدی و توده خاک به صورت سالید و سه بعدی می باشد. لوله تا نیمه در خاک قرار دارد و نیمه دیگر بیرون از خاک. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای لوله ماده فولاد با خاصیت الاستیک و پلاستیک انتخاب شده است. خاصیت پلاسستیک با استفاده مدل جانسون-کوک به همراه نرخ کرنش به منظور در نظر گرفتن تغییر شکل های سریع تحت اثر بار انفجار،تعریف شده است. به منظور پیش بینی پشیرفت آسیب در لوله، از معیار آسیب جانسون-کوک به همراه تکامل بهره برده شده است. با تعریف رفتار صحیح متریال فولاد در طی آنالیز به خوبی می توان تخریب بوجود آمده را مشاهده کرد. برای خاک از خاصیت الاستیک به همراه مدل پلاستیک موهر-کلمب استفاده شده است. تحلیل به صورت دینامیکی بوده  برای آن از یک استپ اکسپلیسیت زمانمند استفاده شده است. تماس بین اجزا به صورت تماس کلی به همراه خواص تماسی اعمال شده است. تماس بین کف لوله با خاک نیز به صورت تماس ایده آل لحاظ شده است. پروسه انفجار با تعریف رفتار ماده منفجره در قالب موج ناگهانی در محیط اینتکرشن و با روش کانوپ ایجاد شده است. شرط مرزی گیردار به خاک و شرط مرزی پین به دو سر لوله اعمال شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب نیز در حصول نتایج صحیح تاثیر زیادی دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان تورم لوله، پس زدگی خاک، آسیب لوله، تنش، کرنش و … را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۳۳۵۰۰ تومان می باشد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

Simulation of low energy impact on the RC beam and residual displacement investigation in Abaqus

In this tutorial, the Simulation of low energy impact on the RC beam and residual ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.