تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
سرخط خبرها
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی انفجار به روش SPH داخل ستون بتنی تقویت شده با میلگرد و غلاف فلزی بیرونی در آباکوس

شبیه سازی انفجار به روش SPH داخل ستون بتنی تقویت شده با میلگرد و غلاف فلزی بیرونی در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار به روش SPH داخل ستون بتنی تقویت شده با میلگرد و غلاف فلزی بیرونی در نرم افزار آباکوس  پرداخته ایم.مدلسازی به صرت سه بعدی بوده و شامل هندسه های ستون بتنی توخالی به صورت سه بعدی و سالید، ستون یا غلاف فلزی بیرونی به صورت شل و سه بعدی،ماده منفجره به صورت سالید و سه بعدی و میلگردهای طولی و خاموت ها نیز به صورت سیمی و سه بعدی طراحی شده اند. در شکل های زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای غلاف فلزی بیرونی و میلگردها از ماده فولاد به صورت الاستیک و پلاستیک استفاده شده است. برای پیش بینی آسیب و تخریب بوجود آمده در آنها، از معیار آسیب جانسون-کوک به همراه تکامل استفاده شده است. برای مدلسازی تی ان تی از معادله حالت JWL که توانایی تبدیل انرژی شیمیایی آزاد شده در واکنش انفجار به فشار ماکنیکی را داراست، استفاده شده است. برای مدلسازی بتن و تخریب آن نیز می توان از کد نویسی و یا تغییر در فایل ورودی به منظور ایجاد رفتار جدید در بتن بهره برد. در این آموزش از قابلیت فایل ورودی برای ایجاد رفتار بتن در فرآیند انفجار استفاده شده است. تحلیل به صورت دینامیکی می باشد و برای آن از یک استپ اکسپلیسیت بهره برده شده است. تماس بین اجزا به صورت یک تماس کلی اعمال شده است. رفتار بین غلاف فلزی و ستون بتنی به صورت تماس ایده آل و بدن عیب و همچنین میلگردها در بتن نیز به صورت مدفون شده به کار برده شده اند. شرط مرزی گیردار به دو سر ستون اختصاص داده شده است. استفاده از مش بندی ریز و مناسب نیز تاثیر زیادی در نتایج حاصله دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان نحوه تخریب ستون، تنش، کرنش، آسیب و … را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۴۰۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی انفجار در هوا روی یک دال کامپوزیتی چوبی-سیمانی تقویت شده با الیاف بازالت در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار در هوا روی یک دال کامپوزیتی چوبی-سیمانی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.