تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.
خانه / اخبار تایپ شونده / شبیه سازی انفجار به روش کوپل اویلری لاگرانژی درون یک لوله فولادی مدفون در خاک در آباکوس

شبیه سازی انفجار به روش کوپل اویلری لاگرانژی درون یک لوله فولادی مدفون در خاک در آباکوس

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی انفجار به روش کوپل اویلری لاگرانژی درون یک لوله فولادی مدفون در خاک در نرم افزار آباکوس پرداخته ایم. مدلسازی به صورت سه بعدی بوده و لوله به صورت پارت شل و تغییر شکلپذیر، تی ان تی به صورت سالید ، هو به صورت جسم سالید و خاک نیز به صورت پارت تغییر شکلپذیر سالید ترسیم شده اند. پارت اویلری نیز به صورت جسم اویلری سه بعدی طراحی شده است. در شکل زیر می توانید نحوه قرارگیری اجزا در محیط اسمبلی را مشاهده نمائید.

برای لوله ماده فولاد با خواص الاستیک و پلاستیک وابسته به نرخ کرنش به همراه مدل آسیب داکتیل و شییر برای پیش بینی آسیب و پارگی لوله مورد استفاده قرار داده شده است. هوا به صورت گاز ایده آل و با استفاده از معادلات حالت و با تعریف ویسکوزیته در نظر گرفته شده است. تی ان تی با استفاده از معادله حالت JWL که انرژی آزاد شده در واکنش شیمیایی را به فشار مکانیکی تبیدل می نماید، استفاده شده است. خاک نیز به صورت الاستیک و با استفاده از معادله پلاستیک موهر-کلمب تعریف شده است. تحلیل به صورت دینامیکی بوده و برای آن از یک استپ اکسپلیسیت بهره برده شده است. تماس بین اجزا به صورت یک تماس کلی به همراه خواص تماسی در نظر گرفته شده است. شرایط مرزی مناسب نیز به لوله و محیط پیرامون آن اعمال شده است. برای تعریف متریال به صورت اویلرین از خاصیت تعریف کسر های حجمی استفاده شده است که چگالی مش در تعیین دقت این کسر حجمی بسیار تاثیرگذار است. در این آنالیز استفاده از مش بندی ریز و مناسب تاثیر بسیار زیادی در نتایج خروجی دارد.

پس از اتمام آنالیز به خوبی می توان میزان آسیب و از بین رفتگی لوله، میزان نفوذ تی ان تی در خاک و هوا، نحوه انتشار موج انفجار، تنش ها و کرنش….. را مشاهده نمود. در شکل های زیر تعدادی از نتایج خروجی این آنالیز نمایش داده شده است.

برای تهیه فایل ها می توانید روی گزینه خرید کلیک کنید.

هزینه تهیه فایل ویدئویی فارسی قدم به قدم به همراه فایل های نرم افزاری ۴۰۵۰۰ تومان می باشد.

دقت کنید در زمان خرید درگاه زرین پال را انتخاب نمائید تا فرآیند خرید به درستی صورت پذیرد.

درباره ی Abaqus

همچنین ببینید

شبیه سازی فرآیند آتش سوزی روی یک تیر بتنی مسلح به میلگرد در نرم افزار آباکوس- تحلیل حرارتی

در این ویدئوی آموزشی به شبیه سازی فرآیند آتش سوزی روی یک تیر بتنی مسلح ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی مطالب این سایت محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی دارد.